Táborová kuchařka

Nabízíme několik osvědčených receptů z táborové kuchyně. Podle vašich žádostí ve vzkazech je budeme postupně doplňovat. Recepty jsou počítány přibližně na 4-5 osob.

Květákové placičky podle Qwyly
1 velký květák
10 vajec
250 g polohrubé mouky
točený salám
pepř, sůl, kari
olej na smažení

Květák rozvaříme, rozmačkáme. Do vychladlého květáku zamícháme žloutky a mouku a potom sníh z bílků. Okořeníme, přimícháme salám nakrájený na kostičky. lžící děláme do vysoké vrstvy rozlpáleného oleje placičky, smažíme po obou stranách. Podáváme s bramborem a zeleninovým salátem.

Langoše
0,5 kg hladké mouky
0,5 lžičky soli
0,5 prášku do pečiva
0,5 lžíce octa
1 velké vejce (nebo 2 malá)
300 ml vlažného mléka
0,5 kostičky droždí
0,5 lžíce cukru

Rozdrobíme droždí do vlažného oslazeného mléka a necháme vzejít kvásek. V míse smícháme mouku, prášek do pečiva, sůl. Přidáme vejce, ocet a kvásek. Zpracujeme hladké těsto, necháme kynout alespoň půl hodiny v lednici (!). Z těsta vykarujeme lžící hroudy, vytvarujeme langoše, prudce smažíme ve vysoké vrstvě rozpáleného tuku. Hotové langoše mažeme česnekem, kečupem a sypeme sýrem.

Bramborová pomazáka s mrkví
2 velké vařené brambory
2 vařená vejce
1 pomazánkové máslo
1 lžíce majolky
2 velké mrkve nebo jiná zelenina
pepř, sůl

Brambory, vejce a mrkev nastrouháme na jemno, zamícháme s pomazkem a majolkou, dochutíme kořením. Pomazánku mažeme na rohlíky nebo třeba na chlebíčky.