Povlečení pod stromeček

Milí rodiče skautských dětí, především maminky!

Blíží se Vánoce, děti si mezi sebou budou na skautských besídkách předávat dárky, a i naše skautské středisko má letos dvě přání. Budeme rádi, když nám s nimi pomůžete.

1) Sbírka talířů a hrnečků

Hrnečky a talíře (především velké mělké, nebo hluboké) by se nám hodily jak do klubovny, tak na naši základnu Posekanec.

2) Sbírka povlečení - povlaků

Máme v klubovně matrace, kterým bychom chtěli trochu prodloužit životnost tím, že jim pořídíme povlaky.  Zvolili jsme velmi jednoduché řešení, a to povléct je do upraveného povlečení od peřin. Pokud byste měli možnost a chtěli nám s tím pomoci, budeme moc rádi. Podrobnější návod najdete v příloze.

Darované povlaky i nádobí prosím dejte dětem na Vánoční besídku.          Nadělíme si je pod  stromeček

Předem děkujeme!

S pozdravem a přáním hezky prožitého adventu

Skautské středisko Liliový kruh Litomyšl

NÁVOD NA VÝROBU POVLEČENÍ

Povlečení pod stromeček

Jak na to?

1) Pokud máte doma nějaké starší povlečení (darovatelné, ale ještě použitelné), zužte ho prosím na přibližné rozměry 200 x 65 cm.  Rozměry délky jsou přibližné, matrace máme různě dlouhé. Pokud máte délku povlečení 180–200 cm, určitě ho na nějakou matraci napasujeme. Knoflíky na povlečení prosím zachovejte, popřípadě jeden až dva přidejte.  Většina povlečení má rozměry 140 x 200 cm, takže stačí rozstřihnout napůl, po stranách zašít a máme dva povlaky na matrace. Výsledný vzhled můžete vidět na obrázku.

2) Pokud máte nějaké použitelné povlečení, ale nemáte ho jak nebo kdy upravit, darujte nám ho prosím bez úprav a my si ho zúžíme.

kontakt: Monika Švarcová, monika.svarcov@seznam.cz, 731 086 533