9. dívčí oddíl Litomyšl

Nejnovější novinky

09.01.2020

Přihlášení na narozeninovou výpravu

02.01.2020

Registrace 2020

01.01.2020

PF 2020

15.12.2019

Promítání fotek z Jamboree

12.12.2019

Vánoční výprava je za dveřmi!

11.11.2019

Listopadová výprava se blíží!

09.11.2019

Pravá podzimní výprava pro Mentosky a Gumídky

17.11.2019

Sametová šifrovačka

07.10.2019

Brigáda v klubovně

18.09.2019

Zářijová výprava se blíží!

první vydání 14.12.2018

 NESKARTUJTO

VÁNOČNÍ

KLIDNÉ SVÁTKY VÁNOČNÍ

A jsou tu. Kdo? No přece Vánoce! Svátky klidu a míru. A hlavně dobrého jídla. Na Vánoce se těší snad skoro každý. Malé děti už v září zjišťují, kolik nocí se ještě vyspí, než přijde Ježíšek, a jakmile přijde období zimy, píší dopisy se seznamem dárečků. Ti, co jsou po zbytek roku vystaveni vstávání v nekřesťanskou hodinu kvůli povinné školní docházce, doufají, že nebudou muset vstávat dříve než v 10 hodin. Jejich naivní představa zmizí v momentě, kdy je někdo z rodičů vytáhne z postele se slovy: ,,Tak pojď zdobit stromeček! Je potřeba udělat salát! Ta vánočka se sama nenakrájí!“ A ti, kteří už vydělávají, se těší na rodinu, přátele a na radost v očích dětí. Teď si možná říkáte, proč je tedy na začátku článku napsáno, že se na tyto svátky těší “skoro” každý. Vždyť jsou tady přece vyjmenováni všichni, ne? Ne, nejsou. Je tu totiž celkem početná skupina. A to jsou naši dědečkové a babičky. Jo, asi si teď říkáte, proč by se naši prarodiče neměli těšit na Vánoce? Možná je to tím, že byli celý život obklopeni přáteli a rodinou a teď zůstali sami. Možná by někomu rádi dali dárek a viděli radost v jeho očích. Ale nemají komu. Možná by jen stačilo vzít do ruky mobil a poslat babičce esemesku, jak se má. Nebo se třeba příště netvářit tak otráveně, když vám děda ukazuje hračku svého mládí. Mám pro vás návrh. Zkusme teď každý udělat jednu hezkou věc pro svého dědu, babičku, nebo pro nějakého staršího člověka, kterého ve svém okolí máme a víme, že je sám. Můžeme jim vyrobit malý dáreček a věnovat jim ho. Zavolat, zeptat se, jak se mají. Koupit nějakou čokoládu (tu má rád každý), nebo si s nimi jednoduše popovídat. Zkusit najít recept a s babičkou upéct sušenky, nebo jít s dědou opravit kolo. Je toho přece spoustu. V tom totiž spočívá to kouzlo Vánoc. Zasmát se s někým, ukázat mu, že ho mám rád. A hlavě sníst spoustu dobrého jídla. Tak veselé Vánoce :)

CO BUDE…

VÁNOČNÍ

14-15.12 se uskuteční Vánoční výprava. Koná se v Litomyšli. Můžete se těšit na vánoční atmosféru a dárečky.

NAROZENINOVÁ

Devítky slaví 25 let

Určitě každý ví, že jako každý rok Devítky slaví narozeniny.
Jenže tento rok to bude něco speciálního. Slavíme totiž 25 let!!!
A k tomuto významnému výročí pořádáme velkolepou oslavu, kde se setkají všechny Devítky, co prošly za těch 25 let oddílem.
Oslava se koná 19.1.2019
Sraz: v 9:30 u Naděje
Návrat: 18:00 tamtéž
S sebou: kroj, další potřebné věci budou sděleny co nejdříve
Pro bližší info sleduj událost na FB, svůj mail nebo naše devítkovské stránky (ty hlavně).
Prosím potvrď svoji účast u Domči Střasákové: 731 003 172, dominika.strasakova@gmail.com

Těšíme se
#devitkyslavi25

CO BYLO…

LÁNSKÁ HUČKA - 21.9. se Devítky vydaly, zaběhat si pár kiláků. Běhaly jsme v dešti i v noci. Neběhal jenom náš oddíl, ale i ostatní tři, dokonce i další lidé. V sobotu jsme k obědu měli výbornou čočkovku, kterou uvařil pan Střasák. Všichni si to užili a zlepšili si svoji fyzičku.

ÚVODNÍ VÝPRAVA DO LEGENDY - 19.10.-20.10. Jsme jely do krásné klubovny v Letohradě, kde jsme zjišťovaly náš celoroční příběh. Druhý den se dělaly sešitky, kam budeme zapisovat naše zážitky z výprav.

KOPRETINKY - 10.11. se nejmenší holky vydaly zachránit čtyři vedoucí, které byly začarované čarodějnicí. Amálka byla slepá, Áďa nemohla mluvit, Ráchel ohluchla a Janča nemohla používat ruce. Každou z nich zachránily zajímavým úkolem. Všechny vedoucí zachránily a výpravu si moc užily.

NICMÁNKOVÉ - 16.10.-17.10. se naši Nicmánci vydali do Chrudimi autobusem. Ubytovali se ve zdejší klubovně. K večeři měly výborné tortilly, které holkám chutnaly. Také se koukaly na super film-Pidilidi. Hrály mnoho her, u kterých si užili hodně zábavy a legrace. Holky si to užili na sto procent, jako jedna velká parta.

ARIETES - 23.10.-24.10. sešly se na autobusáku a vyjely si do Brna vlakem z České Třebové. V brněnské klubovně přespaly (až ji našly) a zkoukly dvouhodinový film. Dokonce šli na jídlo do centra do MC Donaldu, kde jsme si dali výborné hranolky. Asi ta největší radost pro holky byla, když šli do Tigru, kde se jim dost líbilo. Pro holky to byla super výprava, kterou si spolu pořádně užili a zažili velká dobrodružství.

ROZHOVOR

Pro první číslo časopisu jsme udělaly rozhovory s naši redakci. Vyzpovídáme Áďu, Amálku, Klárku, Janču a Domču.

JAK DLOUHO CHODÍTE DO SKAUTU?
Áďa: tak jako Amálka, Klárka a Domča
Ami: myslím, že 8 let
Klárka: jako ty (ptala se Domča)
Domi: asi dlouho
Janča: druhým rokem
JAK JSTE SE SEM DOSTALY?
Áďa: já si to nepamatuju
Ami: zakládala se nová družinka a moje mamka se o tom dozvěděla, tak jsem tady. Asi štěstí
Klárka: dostala jsem se tu přes Janču a Domču S.
Domi: přes ségru (Janča S.)
Janča: rodiče a bratr
NEJVĚTŠÍ ZÁŽITEK ZA VŠECHNY VAŠE LÉTA VE SKAUTU?
Áďa: mám jich strašně moc, ale fakt ten jeden z nejlepších jsou krajský svojsíkáče v Chrasti. Ale není jediný, mohla bych mluvit až do večera.
Ami: asi všechny tábory a východ slunce na Sněžce.
Klárka: je jich dost a neumím si moc vybrat, ale asi všechny svojsíkáče, protože jsme vždycky potkaly někoho zajímavého (XZBY)
Domi: mám jich fakt dost, nejvíc jich mám z družinek Čtyřlístků (skluzavka, skartovaný papír), svojsíkáče a U6, tam jsme toho hodně zažili
Janča: je jich hodně, ale asi noční hlídka s Klárkou
NEJOBLÍBENĚJŠÍ “AKTIVITA” NA TÁBOŘE?
Áďa: nemám, baví mě totiž skoro všechno, ale nejlepší je stejně vzácný spánek.

Ami: skoro všechno... ale asi slibák
Klárka: asi slibák, přepady, povídáni si před spaním a vlastně asi všechno
Domi: nejraději mám přepady, spaní, ohně, bingo, poledňák, nástupy a deštivé dny
Janča: sportovní aktivity/hry

Děkujeme za odpovědi a v dalším čísle uděláme rozhovor třeba právě s tebou.

JAK TO (NE)FUNGUJE?

Milé Devítky, tento časopis bude vycházet čtyřikrát do roka (snad:)). Pokud se vám teda bude líbit. Abychom šetřily přírodu, chtěly bychom tisknout časopis pouze nejmladším družinkám. Starší by k němu měly přístup na stránkách (po domluvě upřesníme). Asi jste si všimly, že časopis má několik rubrik. Určitě rády přijmeme návrhy na jakékoliv další. Chceme, aby se vám časopis líbil a bavil vás. Naše fantazie má určité meze, takže klidně můžeme změnit i jméno.

Redakční systém MaRS 2.0 ▪ regrafika © 2007 ▪ http://www.regrafika.cz