Vodácká holka

Interpret/autor: Samson & spol.

D       Emi    G       A
1. Když vlny se valí a peřeje řvou
      D            Emi      G A
   a šutry z nich civí jak sůvy,
         D      Emi      G         A
   loď praská a umrlčí zvon bije tmou,
        D          Emi      A D
   tak řekni, kdo pomoct ti umí.
Hmi F#mi G D *: Kdo pádlem jen kmitne a převrátí loď, Hmi F#mi A D pak ječí jak staženej z kůže, Hmi F#mi G D že ty jseš ta atrapa, ty jseš ten cvok, E A co za každý cvaknutí může.
2. Je pěkná jak ráno a voní jak les, když na dřevo u ohně hrává, je zrádná jak kočka a věrná jak pes, ta holka, co při tobě spává.
G Hmi A D R: Tu vodáckou holku si navěky nech, G Hmi A D netop ji, nezaháněj, Emi Hmi F#mi Hmi svou víru, svou sílu, svý štěstí i pech, Emi D E A svý strachy, svý prachy, svůj poslední dech D Emi A jí poctivě odevzdávej D Emi G A D a lásku za lásku dávej.
3. Kdo připálí rejži a přesolí čaj, kdo sůl nechá v posledním kempu, kdo ráj změní v peklo a peklo zas v ráj, kdo zná všechny písničky trempů.
*: Kdo přeje ti štěstí a kope ti hrob, kdo sladce hned šeptá, hned vříská, a koho bys roztrh' a praštil a kop' a po kom se celej den stýská.
4. Až vlasy nám odbarví nebeskej král a vrásky nám počmáraj' kůži, svý holce dej pusu a řekni "jdem dál" a na pádlo polož jí růži.
R: