Abyste se o nich něco dozvěděli, zeptaly jsme se každé z nich na to, co je dělá v životě šťastnými:

Mari:

Co mě dělá v životě šťastnou je pěkná a přemýšlící otázka. Mě dělá šťastnou: kavárna s kafem a dortíkem, kamarádi, rodina, oddíl a všichni lidi, kteří mě mají rádi a berou mě takovou jaká jsem. ❤️

Janča V.:

Šťastnou mě dělá čtení, kreslení, procházky v přírodě, čas strávený s rodinou a kamarády, kočky, zpívání, skaut…

Verča D.:

Co mě dělá šťastnou? Zrovna málo toho není. Od skautingu, přes karate a hraní na klavír až po dobře strávený čas s kamarády či rodinou. Občas mi ke štěstí však stačí přečíst si nějakou dobrou knihu nebo videa roztomilých mazlíčků

Klárka Z.:

Jsem štastná, když vím, že díky mně má někdo lepší náladu a kolem sebe mám lidi, na které se můžu spolehnout a se kterými můžu zrealizovat vše, co se nám zrovna honí hlavou.

Ráchel (Rere):

Cítím se jak v nebi, když vejdu do knihovny, hledám, co si dnes budu číst, co se ze mě dnes stane. Ráda unikám do fikčního světa, ať už knihou, seriálem nebo hudbou. Směji se, když zažiji úspěch. Je jedno jestli jde o další zkoušku ve škole, nebo nášivku na kroj. Mám ráda přírodu, ležet si v hamace a poslouchat jak vše živé chválí svého Stvořitele. Jsem šťastná, když něco tvořím, např.: tanec, kresba nebo příběh. A samozřejmě být obklopená lidmi, které mám ráda a tvořit zážitky, na které se nezapomíná.

Amálka:

Šťastnou mě dělá, když vidím radost v očích dětí i dospělých. Pokud se mi podaří překonat strach, protože odvaha není mojí nejsilnější stránkou. Natrhané luční kvítí při procházce v dešti, nebo za východu slunce. Když jsou při táborových nocích vidět hvězdy anebo upeču koláč, který pak za den zmizí. A nejvíc, když jsem s lidmi mému srdci blízkými a trávíme hodiny smíchem i povídáním. <3

Klári:

Šťastnou v životě mě dělá, když mám kolem sebe lidi, na které se můžu spolehnout a můžu být před nima sama sebou. Šťastnou v životě mě dělá, když můžu dělat to, co mě baví, můžu se učit novým věcem a předávat své zkušenosti dalším. Šťastnou v životě mě dělají radost maličkosti každodenního života a za tohle všechno jsem moc vděčná, že mám, děkuji <3

Barča:

V životě mě dělá šťastnou ten pocit, když víte, že jste někde vítaní a že vás někdo rád vidí. Taky miluju hraní na kytaru, procházky, při kterých si můžu pročistit hlavu, táboráky,smích s kamarády i rodinou, sarkasmus, přejídání se cukrem a nikdy se nemůžu dočkat jakékoliv skautské akce.

Maru:

Salám bez chleba

Péťa:

Tak celkově kamarádi ať už ze školy nebo ze skautu, umění, rodina, sport a tak

Eliška:

POMOC DRUHÝM. … To, když jsou DRUZÍ ŠŤASTNÍ, jejich úsměv, optimismus atd. … ČAS S PŘÁTELI. … KDYŽ TVOŘÍM, nejraději asi šiji. … KDYŽ JSOU KLUCI GENTLEMANI, podrží dveře, nabídnou mikinu, vezmou těžkou tašku. … DOBŘE VYUŽITÝ ČAS. … ČAS V PŘÍRODĚ. … DOBRO.

Verča:

Rohlík a dloooouhý spánek. Překonávání hranic, za které jsem si myslela, že se nemám šanci dostat. Taky čas s ostatními, když můžeme spolu jen tak být. Dále děti, jelikož mě dokážou vtáhnout do jejich hradu z vaty, kde je všechno možné. Šťastnou mě dělá i to, když mi dojde, že je tu fajn 🙂

Lůca:

Čas strávený s lidmi a v přírodě:) bezmyšlenkovité tancování a lezení.

Veve:

Vůně sněhu, příroda , dobrý kafe, rodina, kamarádi a samozřejmě skaut.

Kája:

Když můžu být sama sebou, s lidmi co mám ráda, dělám co mě baví a naplňuje, tvořím, jezdím na výlety nebo jsem v přírodě. Jsem vděčná za to, že skaut mi všechno tohle nabízí.

Janča V.:

Kamarádi, rodina, skauting, sport, hezké počasí, dobré jídlo, když se na mě někdo usměje, objetí, procházka v přírodě; pozorování přírody, četba knihy; která mě baví, když někomu udělám radost já, vzpomínky, pohyb s mými nejbližšími, kvalitní spánek, zkoušení nových věcí → výstup z mé komfortní zóny, čas strávený sama se sebou.

Áďa:

Čas strávený: s rodinkou, všemožnými skautskými aktivitami, s kafem a sladkým, ztracená v příbězích všech druhů a forem, v přírodě na sněhu, v dešti, pod vodou nebo ve stínu spánkem.

Džonka:

Posledních pár let je to jakkoli strávený čas s mými blízkými a jako opráskaného studenta je to pocit, který následuje po úspěšně splněné zkoušce či po dokončeném zkouškovém.

Domi:

Z materiální roviny mi k životu stačí káva, olivy, knihy A. Camuse a hudba T. Odella. Z obnaženější perspektivy jsem šťastná se svými blízkými, při posunu společnosti k udržitelnějšímu vývoji, během pozorování spokojenosti druhých, cestování a spánku. Nejvíce mi však srdce jásá, když vidím smysl a kladný dopad své/naší práce.

Majda:

To, že můžu být s nejbližšími, že jsem zdravá i všichni v mým okolí, atd. tu asi psát nebudu, to je jasný. Ale sepíšu malý výčet věcí co mi dělají radost: Kakao, sníh, unavený slunečný rána na táboře a nošení gumáků, borůvky, čerstvě povlečené peřiny, kopretiny, teplý ponožky, stavění sněhuláků, chlebíčky s obloženým vajíčkem, tulipány, spaní pod širákem, jaro, chodit naboso v trávě, vůně po dešti, Kinder Bueno, výlety (kamkoli), krtkův dort,… Je toho hodně , tak tohle aspoň pro začátek 😀